ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7404305
*
nr 740 4305
Spegel
rokokostil. , höjd: 49
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 17:27:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 14:57:52
1
200 kr
13/2 13:02:14
2
250 kr
13/2 16:33:00
3
400 kr
13/2 16:38:35
2
350 kr
13/2 16:53:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 740 4305
Spegel
rokokostil. , höjd: 49
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 14:57:52 | 1 | 200 kr |
13/2 13:02:14 | 2 | 250 kr |
13/2 16:33:00 | 3 | 400 kr |
13/2 16:38:35 | 2 | 350 kr |
13/2 16:53:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10